Chronická únava nie je spôsobená vírusom

Autor: MUDr. Josef Jonáš | 18.4.2012 o 11:15 | Karma článku: 6,84 | Prečítané:  1998x

Okolo nás obchádza hrozba syndrómu chronického vyčerpania. Je normálne, že v Česku či na Slovensku tento problém nenadobúda hrozných rozmerov a myslím, že je to preto, že predsa len naše vypätie v práci, bezhlavý tlak na výkonnosť ľudských zdrojov nie je tak veľký, ako vídame v západných krajinách, predovšetkým v Spojených štátoch.

Každý problém, ktorý má čo robiť s psychikou, má samozrejme svoje konkrétne miesto v našom mozgu, pretože psychické prejavy nevznikajú zo vzduchoprázdna, ale z konkrétnych nervových štruktúr. Objavil sa názor, že za syndrómom chronického vyčerpania stojí vírus XMRV.  Iné štúdie prítomnosť tohto vírusu úplne vyvrátili. Je to typická situácia. Rovnako ako pri syndróme chronickej únavy. Svet túži po novom, neznámom vírusu, ktorým by sa všetko vysvetlilo. Hľadanie vírusov v ľudskom organizme sa vykonáva imunologickými testy, teda hľadaním protilátok, ktoré organizmus proti vírusom či iným mikroorganizmom vytvára.

Počítačové vírusy
Je zvláštne, že viac než o týchto chorobách sa v tlači dočítame o "vírusu", ktorý napadol počítačové systémy. Vedci z biologických odborov pracujú iba s imunologickými výsledky a neuvažujú nad tým, že mozog sa pokazí rovnako ako počítač na stole, do ktorého vnikol počítačový vírus a rozbil používané programy. Vieme, že tieto elektromagnetické vlny spôsobujú chaos, pretože aj ľudský organizmus ako hlavný energiu používa elektrické potenciály, spôsobujú prenosy chybných informácií, skrátka isté algoritmy nefungujú tak, aby riadili náš organizmus bez chyby.

Informačný chaos
Kedy veda o človeku príde na to, že medzi počítačom a ľudským mozgom je síce rozdiel v kvantite, nie však v kvalite? Oba používajú rovnakých princípov. Kedy sa konečne objavia závery, že problémy ako syndróm chronického vyčerpania je spôsobený informačným chaosom v príslušných častiach nervového systému a veda sa prestane opierať výhradne o imunologické rozbory pri vznesení vírusovej nákazy? Potom sa medicína posunie ďalej a však bude potrebné vytvoriť nové lieky, pretože informačné poruchy sa nemôžu liečiť chemicky. Musíme prísť s liekmi, ktoré zodpovedajú dnešným znalostiam informatiky, a to myslím nie je veľký problém. My aspoň s takými preparátmi pracujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?