Za neplodnosť páru nemôže len ekonomická a politická situácia

Autor: MUDr. Josef Jonáš | 30.3.2012 o 13:04 | (upravené 30.3.2012 o 14:28) Karma článku: 8,15 | Prečítané:  2196x

Pätnásť až 20 percent žien nemôže otehotnieť takzvaným fyziologickým spôsobom. Množstvo z nich trpí takzvanou funkčnou neplodnosťou, čo znamená, že gynekológovia ani pri starostlivom preskúmaní nenachádzajú žiadne hormonálne poruchy ani morfologické zmeny na gynekologickom ústrojenstva. Tieto problémy sa riešia v centrách asistovanej reprodukcie, kde vám pridelí vhodné spermie a oplodní vajíčko in vitro, čiže v skúmavke. Ak sa ľudstvo pýta, prečo toto všetko, tak odpoveď je životné prostredie. To je samozrejme pravda, ale rozoberme si túto kusou informáciu o niečo podrobnejšie.

Na trhu genesis vzniká veľký priestor pre detoxikačnú medicínu, ktorá vie problém vysvetliť aj odstrániť, ale nevie povedať ľudstvu, že sa tento problém naozaj odstrániť dá.

Stres je spoločným menovateľom neplodnosti zvierat aj ľudí
Základným problémom, s ktorým sa ľudstvo musí vyrovnať, je stres. Plodnosť divoko žijúcich cicavcov neklesá, ale plodnosť zvierat držaných v zajatí a plodnosť človeka áno. Spoločným menovateľom je stres. U človeka je tento stres znásobený mimoriadnym záujmom ľudstva o sexualitu a predovšetkým veľmi otvorenou diskusiou o tejto činnosti. Kým sex prebiehal v intímnom prostredí a nikto iný o ňom nebol informovaný, človek necítil veľkú zodpovednosť za kvalitu svojho sexuálneho počínania.

Znalosti detoxikačnej medicíny nám však umožňujú spojiť problematiku neplodnosti s problematikou duševného a telesného zdravia novonarodeného dieťaťa. Toxíny v oblasti reprodukčného traktu môžu viesť k neplodnosti. Príroda je však mocná, a tak zvyčajne tieto toxíny nezabránia počatiu. Ovplyvňujú však vývoj plodu a nakoniec i telesnú a duševnú kvalitu novonarodeného dieťaťa.

Po tisícročia sa vedelo, že žena v tehotenstve, aj pred ním, má byť psychicky veľmi vyrovnaná, pokojná, bez stresových podnetov, a to má byť dominantným rysom jej správania. Ak sa nepodarí toxické ložiská odstrániť alebo ak v priebehu tehotenstva nežije aktívne, vzniká u plodu poškodenie nervového systému s poruchami imunity, poruchami emocionálnych centier v zmysle úzkosti, depresie, agresivity či povahových zvláštností, vzniká dyslexia, dysgrafia, hyperaktivita a celá škála porúch, ktorá má za následok poruchy správania dieťaťa, poruchy učenia, poruchy sústredenia.

Do hry pochopiteľne vstupujú ešte ďalšie systémy, predovšetkým imunitný systém, ktorý úplne prirodzene musí tolerovať v organizme len zdravé známe bunky. Ak je bunka toxínom zmenená, stáva sa, že imunitný systém ju zlikviduje, zničí.

Toxické zaťaženie hormónov
Rovnako svet hormónov, a to predovšetkým riadenie všetkých hormónov, ktoré sa podieľajú na vzniku a priebehu tehotenstva, je toxínmi veľmi narušený. Neplodnosť, problematický priebeh tehotenstva a nakoniec aj ťažkosti pri pôrode a dojčení, to všetko je hra hormónov, ktorá môže byť, a aj v tomto svete býva, veľmi často toxíny narušená. Je až prekvapujúce, ako všemocná príroda dokáže kompenzovať tieto ľudské prehrešky, pretože stres a znečistené životné prostredie sú skutočne ľudským vynálezom a ľudstvo za ne nemôže nikomu nadávať.

Súčasná detoxikačná medicína v našom poňatí má veľké možnosti, ako s týmto stavom pracovať. Detoxikačná príprava ženy a muža na oplodnenie, ale tiež príprava ženy na zdarný priebeh tehotenstva a pôrodu a nakoniec aj sledovanie interakcie medzi ženou a novorodencom, ku ktorej dochádza predovšetkým prostredníctvom materského mlieka, to všetko sú z hľadiska detoxikačnej medicíny neuveriteľné veci, ktorých zvládnutie pomôže bezproblémovému priebehu tohto stále najväčšieho prírodného zázraku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?